بتی

در شش سالگی بخاطر کار پدرش به زنجان رفت و از اول دبستان به مدت ۹ سال در شهر زنجان بود. اما بعد از این مدت بتی دوباره به همراه خانواده اش به تهران برگشتند.
بتی در سن ۱۷ سالگی از دبیرستان عطار فارغ‌التحصیل شد و چند ماه بعد در سازمان جغرافیایی به عنوان نقشه‌کش استخدام شد و بعد از دوره آموزشی به اصرار یکی از همکارانش به دفتر هنری ضیا آتابای (خواننده) معرفی شد و همان‌جا به او پیشنهاد خواندن ترانه عزیزم شد (که اصل آهنگ ترکی است وآن را نکار بوک خوانده بود) وبدین ترتیب بتی در سن ۱۸ سالگی با دو ترانه عشق افسرده و عزیزم با اشعار سعید دبیری وارد عالم هنر شد. صفحه اول بتی به طور بی‌سابقه‌ای رکورد فروش را شکست به طوری که در دو روز اول ۶۰٬۰۰۰ صفحه فروش کرد و تا مدتها جز صفحه‌های پرفروش روز بود.
این همکاری با سعید دبیری موجب آشنایی بتی با سعید دبیری شد و خیلی زود این آشنایی به ازدواج انجامید و حاصل این ازدواج فرزندی بنام هایدن است که در ایران زندگی می‌کند. بتی بعد از ازدواج با سعید دبیری و تولد هایدن خوانندگی را به مدت دو سال کنار می‌گذارد و بعد از این مدت دوباره وارد عالم هنر می‌شود که آلبوم غریبانه از کارهای آخر او در سال ۱۳۵۶ قبل از جدا شدن از سعید دبیری است.
بتی در سال ۱۳۵۷ با توجه به اوضاع آن زمان چندین ترانه را بصورت آزمایشی در استودیو اجرا کرد که به علت وقوع انقلاب دیگر فرصت نشد آنها را اجرا کندو بتی تا سال ۱۳۵۷ حدوداً ۴۵ ترانه اجرا کرد که بسیاری از آنها در آلبوم غریبانه یا بروی صفحهٔ گرامافون ، یا در فیلم‌ها و رادیو پخش شد .
بتی در طی این دوره با شاعران وآهنگسازان خبره و بنامی همچون: سیاوش قمیشی ، جهانبخش پازوکی ، حسن شماعی‌زاده ، اردلان سرفراز ، واروژان ، منوچهر چشم آذر ، احمد شاملو ، سعید دبیری ، اریک ارکانت و … همکاری داشته است .
زندگی او پس از انقلاب دچار دگرگونی‌های زیادی شد و بخاطر سفری که به همراه پسرش هایدن به اسرائیل داشت ،مدتی پیش ایران را به مقصد کانادا ترک کرد و هم اکنون در تورنتو زندگی می‌کند .
بتی در مهرماه ۹۱ پس از ۳۵ سال با موزیک ویدیو (فردا تو راهه) به دنیای خوانندگی بازگشت.

در حال نمایش 4 نتیجه